OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ząbkowice Śl., 04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17.30.
 2. W poniedziałek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godzinie 18:00, pół godziny wcześniej różaniec
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godzinie 7:00, 8:30, 10:30 i o godzinie 18:00 w kaplicy o 8:30.

Po Mszy św. o godzinie 10:30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem spod naszego kościoła przez Rynek, ulicą Ziembicką a następnie Chrobrego, zakończymy przy kościele św. Jadwigi. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków natomiast chłopców o niesienie poduszek.

W  czasie Mszy św. 10:30 dziewczynki  które będą sypały kwiatki  oraz chłopców prosimy aby zajęły miejsce w prezbiterium.

 1. Od piątku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała w związku z tym codziennie po wieczornej Mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży.
 3. W czwartek wyjazd na nocne czuwanie przed cudowny Obraz Matki Bożej w Częstochowie o godzinie 16:00 spod Pierzei.
 4. Dziś przed i po Mszy św. o godzinie 12:00 z inicjatywy pana posła Marcina Gwoździa będą zbierane podpisy pod projektem inicjatywy obywatelskiej: „Chrońmy dzieci”.
 5. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

 

 

 

OŚWIADCZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI
METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. Nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny. Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski już raz podkreślili (18 listopada 2022 roku), że medialny atak na kard. Karola Wojtyłę, a następnie Papieża Polaka i jego pontyfikat ma swoje głębsze przyczyny.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II, który m.in. przyczynił się do wyzwolenia Polski i innych państw spod sowieckiego komunizmu.

To właśnie poczynając od decyzji Jana Pawła II, Kościół podjął zdecydowany wysiłek powołania struktur i opracowania jednoznacznych procedur, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, należycie ukarać winnych przestępstw seksualnych, a przede wszystkim wspomóc osoby skrzywdzone. Wydając dokument Sacramentorum sanctitatis tutela dla całego Kościoła, który uznaje krzywdę wyrządzoną dziecku w sferze seksualnej za jedno z najcięższych przestępstw, Jan Paweł II zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach. Była to decyzja ze wszech miar bezprecedensowa i przełomowa.

Obrona świętości i wielkości Jana Pawła II nie oznacza, oczywiście, twierdzenia, że nie mógł on popełniać błędów. Bycie pasterzem Kościoła w czasach podziału Europy na Zachód i blok sowiecki oznaczało konieczność mierzenia się z niełatwymi wyzwaniami. Trzeba też być świadomym tego, że w tamtym okresie obowiązywały, nie tylko w Polsce, inne niż dzisiaj prawa, inna była świadomość społeczna i zwyczajowe sposoby rozwiązywania problemów.

Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża.

Warszawa, 9 marca 2023 roku

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Ząbkowice Śl., 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dziś po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15. Taca zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona jest kwiaty do Bożego grobu.
 3. Serdecznie zapraszamy na pasyjne nabożeństwo – Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 10.00 i 17.15 w kościele oraz o 16.30 w kaplicy na osiedlu.
 4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. W czwartek po wieczornej mszy świętej spotkanie uwielbieniowe w salce na plebanii.
 6. Parafia św. Jadwigi zaprasza 19 marca w przyszłą niedziela o godz. 16:45 na koncert charytatywny poetycko-muzyczny dla Amelki Waleńczak. Amelka choruje m.in. na chorobę autoimmunologiczną, cukrzycę insulinożerną. Zebrane fundusze przeznaczone będą na jej leczenie.
 7. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła

 

 

Ząbkowice Śl., 05.03.2023 r. 

II Niedziela Wielkiego Postu 

 

 1. Dziś w  niedzielę przypada w naszej parafii wizytacja kanoniczna bpa Marka Mendyka. Ksiądz biskup będzie na mszach świętych od godz. 8.30 do 12.00 i wygłosi Słowo Boże. Natomiast na Mszy Świętej o godz. 12.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca.
 2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godzinie 18:00, pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 10.00 i 17.15 w kościele oraz o 16.30 w kaplicy na osiedlu.
 5. Dziś przeżywamy niedzielę „AD GENTES”, jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek. Puszki dostępne przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 6. W sobotę 11 marca w Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli. Początek spotkania o godzinie 16:30. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 7. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła